Dondurmalı Pasta


Category: Psychology
Author: O.R. Foxtrot


 Klişeleşmiş hatlarıyla tanımlanabilecek kadar sığ bir oluşum sadece bizim kurbanımız olabilir ve kurban edersek artık karar değiştirmek kolay olmayacaktır. Bir ricam olmasına müsaade ederseniz son kararınızı vermeden önce kafanızla daire çizip (sağdan sola ve soldan sağa) tekrar düşünün.

 Taşlaşmış varsayımlar kişiye düşünemediği zararlar verebilir, vermeyebilir kemikleşebilir, eriyip gidebilir biri birine denkleşebilir, denkleştirebilir işte bu yüzden fark edilir bir değişiklik 3 kere demlenmeden ortaya çıkarılmamalıdır. Kuru kuruya peşin öte beriler özenle serpilir orta ateşte suyunu çekene kadar pişirilir gözenek gözenek olmadan kapağının açılmaması genelde başarıya ulaştıran demleme tekniğidir.

 Kim bilebilir peki söz konusu öyle midir böyle midir olası veya kapanası derisinden belli olmakta mıdır? İyisi mi feleğin çemberini güzelce yuvarlayıp etrafımızda bir tur çevirip sonsuzluğu resmeden bir bakış yansıtalım. Kokladıktan sonra mide bulandırmayan neler olabilir veya bahsedilir bir ekşilik daha dokununca bile mi hissedilir derecede olabilir?

 Kesme şeker büyük moleküllerin ufak birleşimlerimlerdiyse eğer kendimi bu kadar devasa gördüren nasıl bir açgözlülüktür, öylesi ki daha kulpunu tutamadan 1001 parçaya dağılıversin ve bilinmelidir ki acizliktir kırık kapı gözünden göz kırparak dans eden ancak ve ancak pencereler cereyan yaptığı müddette.

Blog

20/07/2018